Powstanie miasta i WSK

  • Kiedyś były marzeniem i towarem deficytowym. W ostatnich latach, wueski wracają do łask. Po­szukują ich kolekcjonerzy i wielbiciele marki. W tym roku, słynny motocykl ze Świdnika, obcho­dzi 65. urodziny. Od środy ma już jubileuszowe logo. Głosowanie na znak graficzny 65. urodzin wueski zostało przeprowadzone na Facebooku, na profilu Zlotu Motocykli WSK i innych. Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się pod koniec sierpnia, ale w tym roku zostanie naznaczone szczególnym jubileu­szem.

  • Był początek drugiej połowy lat 70. ubiegłego wieku. Na pytanie o możliwość budowy kościoła w Świdniku, prominentna urzędniczka miejskiej administracji odpowiedziała: prędzej kaktus urośnie mi na dłoni. No i z latami urósł. Kaktus jak cztery parafie. Kamień węgielny pod pierwszą z nich, wmurowano dokładnie 40 lat temu.

  • 5 listopada 2015 roku, w wieku 93 lat zmarł Stanisław Trębacz, wieloletni pracownik WSK, technolog, konstruktor i specjalista do spraw rozwoju. Rozwijał bazę osobową i techniczną potrzebną do adaptacji rosyjskich konstrukcji śmigłowców, między innymi SM-1 i Mi-2. Z zamiłowania modelarz, autor kilkudziesięciu patentów. Spoczął na cmentarzu parafialnym w Kazimierzówce. We wspomnieniach przyjaciół i znajomych pozostanie jako niezwykle skromny, pogodny i życzliwy dla wszystkich człowiek. Przypominamy Jego sylwetkę, pracę i pasje.

  • Otrzymaliśmy ciekawe zdjęcia z czerwca 1980 r. z bazy Gianaclis w Egipcie wraz z komentarzem pilota śmigłowcowego Leszka Szczepaniaka:

    "Gdyby nie ta maska, to bym nie doleciał na lądowisko bazowe. Siarka wydzielała duszący smród. Nastąpił zapłon siarki w zbiorniku i po zauważeniu ognia nad plantacją winogron, które opylałem siarką, leciałem 10 minut z płomieniami ognia.

Wybrane fotografie