Edukacja i szkolnictwo

  • Są ludzie, do których zawsze chętnie wpada się z wizytą, bo mają dla gości nie tylko serdeczny uśmiech, ale i ciekawe rzeczy do przekazania. Jedną z takich osób jest Maria Świtaj, najstarsza nauczycielka w naszym mieście. Mimo iż od kilkudziesięciu już lat przebywa na emeryturze, wciąż przyjmuje w domu uczniów, zarówno swoich wychowanków sprzed paru dekad, jak i młodzież ze świdnickich szkół, która traktuje ją jak przyszywaną babcię.

  • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Halinę Ciszewską – nauczycielkę, pasjonatkę literatury i sztuki, zapaloną podróżniczkę, harcerkę.
    Bywają takie książki, które nikogo nie pozostawiają obojętnym. Jednym się podobają, innych doprowadzają do szału, niektórzy zachwycają się fabułą, podczas gdy innych denerwują misternie prowadzone wątki. Jedni nie mogą oderwać się od lektury, inni ociągają się zanim w ogóle zajrzą do środka. Ale wszyscy obcując z nimi czegoś się uczą. I na końcu wszyscy zgadzają się, że mieli do czynienia z wielką literaturą.
    Tak samo jest z ludźmi. Zdarzają się tacy, których jedni kochają, inni ledwo tolerują, pozostali nie znoszą, ale wszyscy szanują. Pani Halinka taka właśnie była.

  • 15 lipca mija 12. rocznica tragicznej śmierci Dariusza Rubaja, nauczyciela, wychowawcy, dyrektora Liceum Ogólnokształcącego dla Pracujących, radnego Rady Miejskiej, przewodniczącego świdnickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, wieloletniego działacza Komitetu Pomocy SOS Solidarność. Przypominamy dziś Jego sylwetkę.

  • Naszą redakcję odwiedził Bogdan Tyburek, który w Świdniku mieszka od 1952 roku.

Wybrane fotografie