Kultura

  • Słowo o Giełdzie

    JEŚLI warto jest organizować nadal lubelskie giełdy piosenek, to po to chociażby, by móc wysłuchać takich wykonawców jak w poniedziałkowy wieczór: IKERSÓW i Piotra Suchary. Powie ktoś, że to lokalni wykonawcy. Lecz kto zna u nas i świdnickich IKERSÓW i kto oprócz wieczorów CZARTA słucha doskonałego kabaretowca — Suchorę?

  • W MINIONY poniedziałek, w studiu Rozgłośni Polskiego Radia i Telewizji w Lublinie odbyła się ósma z kolei Giełda Piosenek. Po wyjątkowo długiej, bo aż 7-miesięcznej przerwie doczekaliśmy się cierpliwie kolejnej imprezy z lego dobrze kiedyś zapowiadającemu się cyklu.

  • Dziś o godz. 19, w studio Rozgłośni Polskiego Radia w Lublinie odbędzie się ósma z kolei Giełda Piosenek. W imprezie weźmie udział 16 wykonawców reprezentujących Lublin, , Warszawę, Łódź, Poznań i Zamość oraz kierowany przez Zbigniewa Zastawnego zespół „Ikersi" ze Świdnika.

  • W dniach 25 i 26 października w Jeleniej Górze odbył się XI Krajowy Festiwal Piosenkarzy i Zespołów Amatorskich — Jelenia Góra 75. Uczestniczyło w nim 28 zespołów muzycznych z całego kraju, wytypowanych przez wojewódzkie domy kultury. Główną nagrodę festiwalu, ufundowaną przez wojewodę Jeleniej Góry, zdobył zespół instrumentalno - wokalny "Ikersi" ze Świdnika. Wykonał on w Jeleniej Górze program skomponowany i zaaranżowany przez kierownika muzycznego zespołu, Zbigniewa Zastawnego.

Wybrane fotografie