Kultura

  • Rośnie nam na Lubelszczyinle doskonały zespół. Szkoda, że najmniej znany właśnie tutaj. Mowa o zespole IKERSI ze świdnickiego Zakładowego Domu Kultury, który odniósł trzeci kolejny sukces w tym roku. Zdobył już, jak wiadomo, ZŁOTY PIERSCIEŃ na festiwalu w Kołobrzegu i puchar za najwyższy poziom artystyczny Konfrontacji Małych Form Estradowych — Poręba-75.

  • Tegoroczny ogólnopolski festiwal piosenki młodzieżowej opartej na polskim folklorze jaki odbył się w Miechowie i Krakowie był czwarty z kolei. W ubiegłym roku na tym właśnie festiwalu zespół Ikersi z Zakładowego Domu Kultury WSK w Świdniku zdobył trzecią nagrodę, kierownik zespołu - Zbigniew Zastawny nagrodę specialną za najlepsze opracowanie, a solistka Ewa Kasprzyk wyróżnienie za wokal. W tym roku Ikersi wrócili z Miechowa jako laureaci i przywieźli do Świdnika Grand Prix festiwalu — wierzbową fujarkę.

  • Znany już doskonale w kraju laureat wielu konkursów i festiwali, zespół IKERSI ze świdnickiego Zakładowego Domu Kultury, w nagrodę za swoje osiągnięcia wyjeżdża wkrótce do Republiki Federalnej Niemiec.

  • Jury pod przewodnictwem Stanisława Stampfla przyznało nagrody X Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Zwycięzcy otrzymują cztery równorzędne nagrody główne oraz wiele dodatkowych i specjalnych.

Wybrane fotografie