Malarstwo Strumińskiej

Wystawę "Dźwięki barw" Anny Strumińskiej można oglądać, do 30 lipca, w świdnickiej bibliotece. To jedna z najwybitniejszych postaci świata kultury, związana ze Świdnikiem. Jej ojciec, Henryk Strumiński, był założycielem spółdzielni mieszkaniowej w naszym mieście, tutaj miała swoją pierwszą pracownię.
W 1968 roku uzyskała dyplom z grafiki żurnalowej w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, stypendystka polskiego Ministra Kultury i Sztuki. Od 1982 mieszkała w Niemczech. W latach 1984-1985stypendystka niemieckiego Atelierhaus w Worpswede.
Stworzyła około 200 obrazów olejnych, setki pasteli, akwareli, szkiców kredkami i rysunków piórkiem. Jej prace znajdują się m.in.: w Galerii Malarstwa Polskiego XX Wieku Muzeum Lubelskiego oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą a także w muzeach w Lublinie, Kazimierzu Dolnym, Toruniu oraz zbiorach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.
Biogram artystki dostępny jest tutaj:
https://www.historia.swidnik.net/osoba-4400