Zespół Tramp doczekał się płyty

Na składankowym wydawnictwie Brzdęk! Instrumentalne przygody bigbitowców (GAD Records) zamieszczony został archiwalny utwór Zemsta samuraja w wykonaniu zespołu Tramp ze Świdnika, grającego w latach 60. XX w.
Zespół Tramp był prawdziwą wylęgarnią talentów. Zaczynał tutaj, grając na ... gitarze Romuald Lipko (Budka Suflera) oraz saksofonista Włodzimierz Wiński (Spisek Sześciu, Alex Band).
Na scenach muzycznych Tramp świetnie sobie radził. Koncertował z sukcesami, w kwietniu 1966 r. otrzymał wyróżnienie na zorganizowanym w Chełmie Wiosennym Festiwalu Nastolatków i zaproszenie do udziału w festiwalu w Warszawie oraz koncercie podczas konferencji naukowej CRZZ w Krynicy.
Zespół zaproszono także do występu w telewizyjnej audycji młodzieżowej „Po szóstej” oraz w audycji TV Katowice „Bawcie się z nami” (nadanej 12 III 1967 r.) oraz zaproponowano nagrania radiowe.
O wysokim poziomie artystycznym zespołu świadczy fakt, że Tramp wystąpił w Lublinie obok znanego w Polsce zespołu „Polanie”.
Zespół „Tramp” tworzyli: Wiesław Zamiar – założyciel, Marek Jamróz, Maciej Jańczak, Krzysztof Sokół i Andrzej Szczodrowski – gitary, Leszek Radzki – organy, Adam Frydecki – gitara basowa, kierownik zespołu i Zbigniew Kitliński – perkusja oraz soliści: Ewa Kasprzyk, Andrzej Korczyński i Elżbieta Irgas.
Na repertuar grupy składały się utwory własne, np. „Czekaj na wakacje”, „Zemsta samuraja”, które komponowali A. Frydecki, L. Radzki i A. Szczodrowski.

Płytę Brzdęk! można wypożyczyć w MediaStrefie świdnickiej biblioteki.

prj