Modlitwa za ofiary II wojny

28 maja, o godz. 18.00, przy pomniku w Lesie Krępieckim odprawione zostały msza św. i nabożeństwo majowe, w intencji obywateli różnych narodowości, zamordowanych tam przez hitlerowców w latach 1940-44. Wzięli w niej udział mieszkańcy Kazimierzówki, Kalinówki, Krępca, Mełgwi i Świdnika.
- Gromadzimy się, już po raz siódmy, by wspominać wydarzenia wojenne. Właśnie tutaj ginęli niewinni, bezbronni ludzie, między innymi więźniowie obozu na Majdanku, bestialsko mordowani przez hitlerowców. W ten szczególny dzień Wniebowstąpienia Pańskiego, chcemy objąć ich naszą modlitwą i wypraszać dla nich Boże miłosierdzie – mówił ks. Józef Swatowski, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kazimierzówce. Podkreślał również jak ważna jest pamięć o tysiącach ofiar oraz miejscu ich straceń.
O oprawę artystyczną uroczystości zadbała młodzież ze szkół w Kalinówce i Mełgwi, Maria Winiarska, a także chór męski Arion. W wykonaniu świdniczan usłyszeliśmy, między innymi wiązankę pieśni patriotycznych.
aw

Głos Świdnika nr 22/2017