Nowak ks. Tadeusz
ksiądz

Tadeusz Nowak urodził się w 1944 r. w miejscowości Skomorochy Duże koło Hrubieszowa.
Do szkoły podstawowej uczęszczał w miejscowości Grabowiec, w powiecie Hrubieszów. W Zamościu w 1963 r. ukończył Liceum Ogólnokształcące, mieszczące się w słynnej Akademii Zamojskiej (chodził do tej samej klasy, w której był Marek Grechuta).
Po maturze rozpoczął studia w Studium Nauczycielskim w Zamościu na kierunku Matematyka z Fizyką. Bezpośrednio po studium wstąpił do Lubelskiego Seminarium Duchownego, które ukończył w 1971 r. ze stopniem magistra. W tym samym roku, 13 czerwca, otrzymał święcenia kapłańskie.
Pierwszą placówką duszpasterską ks. Nowaka była parafia w Kazimierzówce. Odpowiadał również za pracę duszpasterską z młodzieżą, uczył dzieci religii w domu udostępnionym przez rodzinę Dulów w Świdniku przy ul. Racławickiej.
W 1978 r. ks. Tadeusz rozpoczął pracę w pierwszej świdnickiej parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Tu, jako wikariusz, u boku ks. Jana Hryniewicza pracował do 1986 r., kiedy to został skierowany do parafii Modliborzyce koło Janowa w charakterze administratora.
Po 2,5 roku powrócił do Świdnika, by tworzyć nową parafię w Adampolu i budować tam kościół pw. św. Józefa.
Decyzją biskupa Bolesława Pylaka, w 1993 r., skierowany został ponownie do parafii NMP Matki Kościoła.
Był proboszczem, pełnił funkcję dziekana dekanatu świdnickiego.
Od 2014 roku na emeryturze. Rezyduje przy parafii NMP Matki Kościoła, pomagając w pracy duszpasterskiej.

opr. Piotr R. Jankowski