Łasko Lech

Urodziłem się 2 czerwca 1956 r. w Świdniku.
Bardzo dobrze i z dużym sentymentem wspominam Panią Kulczyńską i Panią Sadową. Fajnie było także w harcerstwie i na zajęciach SKS. Jak oglądam zdjęcia ze szkoły podstawowej, przypominają mi się wszystkie koleżanki i koledzy. Pamiętam, jak na szkolnych zabawach lub choinkach „robiłem za Indianina” - jednego z 2 lub 3. Reszta to byli kowboje. Stare dobre czasy.
Miałem zaszczyt reprezentować szkołę w siatkówce i w piłce ręcznej jako bramkarz. Nasz nauczyciel wychowania fizycznego był trenerem trampkarzy w Avii, więc i tam broniłem bramki. W VII klasie trener Wójtowicz zbierał „pospolite ruszenie” na utworzenie sekcji młodzieżowej w Avii Świdnik. I tak zaczęła się moja kariera sportowa.
W 1974 r., zdobyliśmy III miejsce juniorów w RFN, a ja zdobyłem tytuł najlepszego atakującego zawodów. Rok 1975 to tytuł Wicemistrza Europy seniorów. Historyczny dla świdnickiej siatkówki był rok 1976, zwieńczony złotym medalem na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu. 1979 - Srebro w Paryżu, 1981 - Srebro w Warnie, 1983 - Srebro w Berlinie.
Razem zagraliśmy ponad 300 występów w reprezentacji seniorów.
Od 1985 r. mieszkałem we Włoszech, gdzie w 1987 r. zakończyłem przygodę ze sportem.