Kosierb Jacek Andrzej

Urodził się 12 kwietnia 1974 r. w Świdniku.
Żona – Monika, z domu Marzec, córka Klaudia Patrycja (30.06.2000)
Siostra: Agnieszka Kosierb, rodzice: Teresa i Stanisław Kosierb, dziadkowie: Stefania i Tadeusz Dudziak oraz Bronisława i Mieczysław Kosierb, pradziadek: Adam Kosierb – żołnierz I i II wojny światowej.
W 1989 r. ukończył Szkołę Podstawową w Siedliskach (gmina Fajsławice). Nastęnie uczył się w Zespole Szkół Technicznych w Świdniku (technik mechanik budowy płatowców). Tę szkołę ukończył w 1994 r.
W 1999 r. ukończył studia magistersko-inżynieryjne na Wydziale Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej Politechniki Lubelskiej.
W 2002 r. ukończył Kurs Menedżera Sportu – Zarząd Główny TKKF w Warszawie oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu oraz studia podyplomowe: organizacja i zarządzanie w sporcie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.
Od 1991 r. pracuje jako dziennikarz w dziale sportowym tygodnika „Głos Świdnika”. W latach 1996-2003 był dziennikarzem sportowym w Telewizji Kablowej Świdnik. Uprawia różne formy dziennikarskie publikowane w „Głosie Świdnika”, „Kurierze Lubelskim”, „Magazynie Powiatowym”, prowadzi autorskie programy dotyczące sportu w Telewizji Kablowej Świdnik.
Wydawca „Lokalnego Przeglądu Piłkarskiego” i „Lokalnego Przeglądu Siatkarskiego”.
Pomysłodawca i współtwórca rozgrywek Powiatowej Amatorskiej Ligi w halowej piłce pięcioosobowej.
W roku 2003 otrzymał srebrną odznakę Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w Lublinie.
Jest współzałożycielem Gminno-Powiatowego Towarzystwa Sportowego „Avia” Świdnik i od 2000 r. sekretarzem zarządu tego stowarzyszenia.
Członek Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Świdniku, a w latach 2000–2002 wiceprezes tego stowarzyszenia.
Współzałożyciel Uczniowskiego Klubu Sportowego „Selekt” w Świdniku, od 2000 r. członek zarządu tego stowarzyszenia.
Od 1999 r. pracuje jako urzędnik samorządowy w Starostwie Powiatowym w Świdniku
Hobby: kolekcjonowanie zdjęć drużyn piłkarskich z całego świata, sport - piłka nożna, muzyka dyskotekowa.