Gumienniak Andrzej

Urodzony w 1967 r. w Świdniku.
Absolwent Zespołu Szkół Technicznych Elektroenergetycznych w Lublinie oraz Policealnego Studium Informatycznego w Świdniku. Były pracownik WSK „PZL-Świdnik”, Rządowego Centrum Łączności Komputerowej RCI PESEL, a od roku 1992 jest pracownikiem Straży Miejskiej w Świdniku.
W latach 80-tych członek „Solidarności Młodych”. Zaangażowany w ruch pielgrzymkowy, wielokrotny uczestnik pielgrzymek na Jasną Górę. Współorganizator i uczestnik świdnickiej grupy rowerowej pielgrzymki do Rzymu na spotkanie z papieżem Janem Pawłem II.
Zawodnik AZS Lublin w taekwon-do: Wicemistrz Polski (Lublin 1986), Mistrz Polski (Olsztyn 1988), członek kadry narodowej oraz reprezentant Polski.
Współzałożyciel i wieloletni członek świdnickiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W uzyskanym od miasta lokalu przy ul Turystycznej, wyremontowanym przez członków stowarzyszenia, organizowane były koncerty młodych artystów świdnickich, spotkania z ciekawymi ludźmi, szkolenia.
Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz stowarzyszenia „Wspólnota Świdnicka”.
Współzałożyciel i członek Towarzystwa Sportowego „Sokół” w Świdniku, organizator zajęć sportowych ogólnorozwojowych i surviwalowych dla młodzieży. Młodzież ta uczestniczyła w organizowaniu pomocy dla powodzian w latach 1997, 1999 i 2001 oraz w ich transporcie w rejony dotknięte tą klęską.
Współorganizator Ogólnopolskich Konkursów Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II w Świdniku, charytatywnych inicjatyw: „Polska flaga w każdym oknie”, „Serce dla Świdnika” itp.
Radny dwóch kadencji Rady Miasta Świdnika, wiceprzewodniczący Rady Miasta kadencji 1998-2002 oraz 2002-2006.
Entuzjasta turystyki górskiej - z plecakiem przewędrował większość polskich górskich szlaków i bezdroży. Żeglarz jachtowy, zapalony narciarz.