Lemieszek Krzysztof
zawodnik, trener siatkarski

Krzysztof Lemieszek urodził się w 1962 r.
Zawodnik, działacz sportowy i trener siatkarskiego klubu Avia Świdnik, z którym związał ponad połowę swojego życia.
Od 1977 r. grał w juniorach Avii. Dwa lata później znalazł się już w kadrze pierwszego zespołu. Jako zawodnik występował z Avią w najwyższej klasie rozgrywkowej (1981, 1984). 12 sezonów zagrał w II lidze, 3 sezony na poziomie dzisiejszej II ligi (3 klasa rozrywkowa). Karierę zawodniczą zakończył grając krótko w Fryderyku Lublin.

Po zakończeniu gry, od 1994 r. pracował jako szkoleniowiec Avii. Szkolił zawodników prawie 18 lat.
W ostatnich latach swojego życia Krzysztof Lemieszek pełnił funkcję asystenta Piotra Maja. Od sezonu 2017/2018 miał zostać kierownikiem zespołu. Sezon 2016/17 okazał się być ostatnim, 20-tym na ławce trenerskiej Avii, z czego aż piętnaście na poziomie I ligi. Czternastokrotnie był pierwszym trenerem (wszystkie w I lidze), pięciokrotnie drugim trenerem w seniorach, jeden sezon spędził w roli trenera grup młodzieżowych.
Był charyzmatycznym, uczciwym, odpowiedzialnym i pogodnym człowiekiem.

Krzysztof Lemieszek zmarł 29 marca 2017 r. Miał 55 lat. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Świdniku.
Radni miejscy Świdnik wystąpili z wnioskiem o nadanie Krzysztofowi Lemieszkowi tytułu „Zasłużony dla Miasta Świdnika”. Uchwałę podjęto 9 marca 2022 r. Akt nadania tytułu podpisali i wręczyli wdowie przewodniczący Rady Miasta Świdnik Włodzimierz Radek i burmistrz Świdnika Waldemar Jakson wraz z wiceburmistrzem Marcinem Dmowskim.

opr. Piotr R. Jankowski