Muszyński Grzegorz

Grzegorz Muszyński pochodzi ze Świdnika. Brat Robert jest proboszczem w parafii Wilczopole.
Grzegorz Muszyński ukończył studia magisterskie z ekonomii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, studia podyplomowe na kierunku marketing i zarządzania na Politechnice Lubelskiej i Uniwersytecie Illinois w USA oraz zdobył tytuł Master of Business Administration na Politechnice Lubelskiej i Uniwersytecie Illinois w USA.
W latach 1993-2007 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki o kapitale prywatnym.
Od 2007 roku prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA - zbudował i uruchomił operacyjnie międzynarodowy port lotniczy w Świdniku.
Był pełnomocnikiem zarządu Województwa Lubelskiego ds. rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie - koordynował budowę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
Grzegorz Muszyński był także wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Elektrownia Wschód SA.
Od grudnia 2014 r. radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, wiceprzewodniczący Komisji Infrastruktury i Rozwoju, członek Komisji Budżetu oraz Komisji Zdrowia.
W okresie od stycznia do kwietnia 2016 r. dyrektor ds. inwestycji, pełnomocnik zarządu oraz od kwietnia do lipca 2016 r. członek zarządu w PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
Od listopada 2016 r. wiceprezes zarządu w spółce BGK Nieruchomości.
Odznaczenia: Zasłużony dla Województwa Lubelskiego, Austriacki Czarny Krzyż - Goldene Ehrenzeichen, Amicus Civitatis - Przyjaciel Miasta Świdnika.