Grześ Stanisław

Urodził się w 1937 roku w Białymstoku. Jest wielokrotnym mistrzem Polski w wyścigach motocyklowych oraz rajdach. Jako jedyny zawodnik klubu Avia, startował w wyścigach drogowych, uzyskując w latach 1978, 1979, 1980 i 1981 tytuły wicemistrza Polski.
Po ukończeniu szkoły zawodowej, dostał pracę w FSC w Lublinie. Pod okiem Stanisława Zalewskiego, trenował boks, później odkrył w sobie zamiłowanie do kolarstwa. Brał udział w ogólnopolskich wyścigach, najpierw jako zawodnik przyfabrycznego klubu Stal FSC, a następnie kadry młodzieżowej Polski. Prawo jazdy na motocykl zrobił w 1953 r., mając zaledwie 16 lat, by już na początku lat sześćdziesiątych ostatecznie zamienić rower na motocykl.
Kilka miesięcy później stał się pracownikiem WSK, gdzie objeżdżał motocykle seryjne. Na swój pierwszy rajd pojechał do Hrubieszowa, gdzie zajął trzecie miejsce. Sześciokrotnie brał też udział w rajdzie tatrzańskim, z którego przywiózł trzy brązowe medale.
Kolejne lata przynosiły liczne tytuły, jednak za swój największy sukces, Stanisław Grześ, uważa wygraną w wyścigu o tytuł „Złotego Kasku Dziennika Łódzkiego” w 1966 i 1967 roku. Karierę zakończył w 1983 roku.