Rechul Eugeniusz

Urodził się 7 lutego 1944 r., w Krakowie. Tu spędził dzieciństwo i młodość. Jego ojciec, Mieczysław, prowadził w centrum Krakowa warsztat mechaniki pojazdowej, w którym już w dzieciństwie Eugeniusz zetknął się z motocyklami sportowymi i uczył się budowy silników. Początkowo reprezentował klub krakowski Hutnik. Jego brawurowa jazda została zauważona i doceniona, nie tylko w Krakowie, ale także w Świdniku. W 1965 r. zaproponowano mu przeniesienie do klubu Avia Świdnik. Dla młodego, wówczas 21-letniego Eugeniusza była to bardzo atrakcyjna propozycja. Do lotniczego miasta przyjechał 1 lutego 1965 roku. Niestety, wkrótce po tym, na zawodach, doznał poważnej kontuzji kolana. Ciężko pracował, by wrócić do sportu.
W 1969 r. wygrał Rajd Sudecki, a w 1971 r. prestiżowy Międzynarodowy Rajd Tatrzański. Zdobył kilkanaście tytułów Mistrza Polski, znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych sportowców 50-lecia sportów motorowych na Lubelszczyźnie. Za zasługi dla Świdnika otrzymał krzyż Amicus Civitatis.
Eugeniusz Rechul ma żonę Iwonę, syna Konrada, córkę Karolinę i troje wnuków. Jest pasjonatem muzyki jazzowej, kolekcjonerem sprzętu do odtwarzania i płyt winylowych. Muzyce poświęca cały swój czas.