Doroba Wojciech

Wojciech Doroba - syn Wiesława, brat Grzegorza, najmłodszym i najbardziej utytułowanym zawodnikiem w rodzinie.
Już jako junior osiągnął wiele sukcesów w zawodach rangi krajowej i zagranicznej. Startując na maszynie o pojemności skokowej silnika 50 ccm wielokrotnie wygrywał z zawodnikami na motocyklach z większymi silnikami.
Z uwagi na uzyskiwane przez Wojtka wysokie wyniki sportowe ówczesny Minister Komunikacji wydał specjalną zgodę na wcześniejsze wydanie mu prawa jazdy, by mógł on startować w zawodach na sportowym motocyklu z prawdziwego zdarzenia. Zarządu Główny Polskiego Związku Motorowego podczas sportowej kariery Wojciecha Doroby kilkakrotnie na jego indywidualnie potrzeby dokonywał zakupu specjalnych motocykli najlepszych światowych firm.
W latach osiemdziesiątych Wojciech Doroba był najlepszym polskim zawodnikiem na Mistrzostwach Świata w motocyklowym trialu. Był filarem Kadry Narodowej i wieloletnim reprezentantem Polski. Brał udział w Mistrzostwach Świata zarówno indywidualnych, jak i Trial des Nations.
Reprezentując barwy klubu FKS ,,Avia’’ Świdnik szesnaście razy sięgał po tytuł indywidualnego Mistrza oraz Wicemistrza Polski w rajdach motocyklowych.
Brał udział z plebiscytach na najlepszego sportowca Lubelszczyzny.