Patrzała Kazimierz

Kazimierz Patrzała urodził się 9 kwietnia 1947 r. w miejscowości Bolewice koło Nowego Tomyśla. Matka Aurelia z domu Thor, ojciec Bronisław Patrzała. Kazimierz ma troje rodzeństwa: 2 siostry, Barbarę i Henrykę oraz brata Wacława.
Od piętnastego roku życia Kazimierz Patrzała trenował lekkoatletykę oraz koszykówkę w „Lubliniance”. W Lublinie uczęszczał do szkoły zawodowej, wtedy poznał swoją żonę Teodorę ze Świdnika.
Jako 18-latek Kazimierz Patrzała trafił do Świdnika. Podjął naukę w Zakładowym Technikum Mechanicznym, uzyskując tytuł technik-mechanik. Swoją edukację zakończył w studium energetycznym w Radomiu.
W Świdniku, po odbyciu służby wojskowej trenował siatkówkę. Trenerzy Jerzy Welcz oraz Kazimierz Wójtowicz zadbali o to, by młody zawodnik Avii szybko nadrobił zaległości i trafił do głównego składu sekcji siatkówki. Za czasów jego gry w zespole, Avia znalazła się w I lidze. Kazimierz Patrzała kilkukrotnie nosił opaskę kapitana zespołu. Zakończył karierę kontraktem w byłej Jugosławii, dokąd został oddelegowany przez Huberta Wagnera wraz z Mieczysławem Rzędzickim, do pierwszoligowego zespołu Borec. Kazimierz Patrzała zakończył swoją sportową karierę w 1981 roku.
Pracował w WSK PZL-Świdnik oraz elektrociepłowni Giga. Na emeryturę przeszedł w 2007 roku.
Kazimierz Patrzała to wieloletni radny miejski kilku kadencji.
Społecznik, członek rady parafialnej parafii św. Józefa w Świdniku, współorganizator wielu imprez sportowych i kulturalnych.